Optreden Rotterdam Ahoy

30 mei 2024

Optreden voor het World Seed Congres

Dag 3 van het drukke weekend voor ons. Na het koningsschieten op zaterdag en het schuttersfeest te Houthem op zondag was het maandag 27 mei tijd voor een optreden. Dit keer naar Rotterdam Ahoy.


Begonnen we het verslag van gisteren met te vermelden dat het vroeg voelde, vandaag was het echt heel vroeg. Om 4 uur vertrekt de bus met nog half slapende leden richting Rotterdam. Aan boord was Body, onze nieuwe hond. Voor de eerste keer mee en direct een optreden voor de koning der Nederlanden. Want inderdaad, in de week voorafgaand aan het optreden kregen we te horen dat koning Willem-Alexander aanwezig zou zijn tijdens ons optreden.


Tegen 6 uur waren we al in Rotterdam, een klein uur te vroeg. Mooi voordeel, want dan konden we op ons gemak het kleedlokaal inrichten. Om 7 uur begon de repetitie in de RTM Stage van Ahoy Rotterdam. Aan de namen op de stoelen te zien zit de koning recht voor ons met naast hem burgemeester Aboutaleb van Rotterdam en aan de andere kant de minister van Landbouw. Na een aantal keer repeteren waren we er klaar voor.


Omkleden en grimeren en klaar waren we. Van twee kanten de zaal in onder begeleiding van onze drumband. Daarna het podium op en samensmelten tot de Nachtwacht. Enkele ogenblikken bevriezen we voordat de drumband hun repertoire weer ten gehore brengt. Van het podium af marcheren waarna de 5 gast deelnemers nog even blijven staan zodat iedereen ze nog eens goed kon bekijken. Als je het Nachtwachtgilde boekt is het ook mogelijk om zelf deel te nemen in het schilderij, wat tijdens dit optreden dus is gebeurd.


Omkleden, even ontbijten en daarna klaarmaken voor vertrek. Weer de bus in voor de rit van 2,5 uur terug naar Berg. De rest van de week kunnen we uitrusten. Zaterdag 1 juni is er bondsfeestschieten op de Pierre Willems Sjöttersweij en zondag 2 juni nemen we deel aan de Reuzenstoet in Maastricht.


Oh ja, hoe vond de koning het optreden hoor ik jullie denken? Die kwam pas na ons optreden de zaal in.


EV-Enterainment

8 juli 2025
Nat OLS in Heythuysen
8 juli 2025
Voor de derde keer dit jaar in Amsterdam voor een optreden
8 juli 2025
Tropisch warm tijdens de processie in Vilt
30 juni 2025
De Koningsden staat en de Jubilarissen zijn gehuldigd!
30 juni 2025
De gezellige avond op de Pierre Willems Sjöttersweij is terug
30 juni 2025
Een gezellige dag, daags na ons Koningsschieten
30 juni 2025
Koningsvogelschieten 2025 bezorgt Jef Sluijsmans zijn 2e koningstitel
20 mei 2025
De schietwedstrijd van het aanstaande bondsfeest in Oost-Maarland heeft afgelopen weekend al plaatsgevonden. Op de kogelvanger in Oost-Maarland gingen de 7 schutterijen van de bond Berg en Dal de strijd met elkaar aan.
14 mei 2025
Druk schema voor het Nachtwachtgilde
1 mei 2025
Nieuwe opzet voor de Dodenherdenking in Berg en Terblijt