Rondgang Koningsdag 2026
Jaarlijkse traditie op de verjaardag van onze koning
Tradities zijn er om in ere gehouden te worden, en inmiddels kunnen we de optocht met de oranje versierde fietsen een echte traditie noemen. Al vele jaren loopt onze schutterij voorop en begeleiden de kinderen door de straten van Berg.
Zo ook dit jaar weer. Sinds enkele jaren is het feest op de voetbalvelden, en vormt de optocht de opening van de dag vol activiteiten voor jong en oud. Tegen 11 uur vertrokken de leden van het Nachtwachtgilde al marcherend richting de startlocatie. Na een versnapering in de vorm van koffie en vlaai kon de ronde door Berg beginnen.
De kinderen showde vol trots de gemaakte creaties aan de, niet zo heel veel, mensen langs de kant van de weg. Via de welbekende tussenstop bij het verzorgingshuis de Fonterhof kwam de stoet weer aan bij het voetbalveld. Daar werd nog even nagepraat en geproost op koning Willem-Alexander.
Voor ons zat de dag er nog niet op, er werd namelijk in en rondom ons schutterslokaal een promotie filmpje opgenomen. Meer daarover volgt later.
Foto: SEB-Stichting Evenementen Berg







